گرانول پ پ نساجی (پلی پروپیلن هموپلیمر)

 1. ویستاپلیمر
 2. »
 3. خرید گرانول
 4. »
 5. گرانول پ پ نساجی (پلی پروپیلن هموپلیمر)
خرید گرانول پ پ هموپلیمر

در صنعت از مجموعه گسترده‌ای از پلاستیک‌ها برای تولید قطعات پلاستیکی استفاده می‌شود. انتخاب نوع پلیمر براساس زنجیره مولکول‌های کربن است زیرا ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی آنها را تعیین می‌کند. ساختار آنها بر استحکام مولکول‌ها از نظر استقامت و دوام، نحوه تعاملشان با محیط، شکل ظاهری و غیره تأثیر می‌گذارد.

یکی از دسته پلاستیک‌های موجود در بازار، پلی پروپیلن یا PP نام دارد که خود به تنهایی به دو نوع هموپلیمر (PPH) یا کوپلیمر (PPC) تقسیم می‌شود. «گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر» یا همان «گرانول پ پ نساجی» به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید گرانول پ پ هموپلیمر

گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر چیست؟

هنگامی که یک نوع مونومر برای تشکیل یک ماکرومولکول پلیمریزاسیون می‌شود، به آن هموپلیمر می‌گویند. یک هموپلیمر اساساً دارای واحدهای تکرار شونده از یک نوع مونومر است. به عنوان مثال، پلی استایرن یک هموپلیمر با واحدهای تکرار شونده از مونومرهای استایرن است. هموپلیمرها از طریق یک تکنیک پلیمریزاسیون که به آن «پلیمریزاسیون افزودنی» گفته می‌شود، تشکیل خواهند شد.

در فرآیند پلیمریزاسیون افزودنی، مونومرها باید دارای پیوند منفرد یا دوگانه باشند. در بیشتر موارد، «پلی» در هموپلیمرها به عنوان پیشوند استفاده می‌شود که پس از آن نام شیمیایی واحد تکراری قرار می‌گیرد. برای مثال، واحدهای تکراری مونومرهای وینیل کلرید، پلیمر پلی وینیل کلرید را تشکیل می‌دهند. از گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر به فرم گلوله‌ای ‌شکل (دانه دانه) برای تولید محصولات مختلف استفاده می‌شود.

ویژگی‌های گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر

پ پ هموپلیمر با ویژگی‌های کلیدی زیر مشخص می‌شود:

 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی: از آنجایی که پلی پروپیلن به راحتی با بازها و اسیدهای رقیق شده واکنش نشان نمی‌دهد، برای استفاده در ساخت ظروف برای پاک کننده‌ها، محصولات پزشکی و سایر مواد حساس شیمیایی مناسب است.
 • مقاومت کشسانی بالا: خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری این ماده به آن اجازه می‌دهد تا در برابر فشار و تنش بدون شکستگی مقاومت کند.
 • مقاومت در برابر خستگی: حتی پس از قرار گرفتن در معرض خم شدن و پیچش، قطعات ساخته شده از پلی پروپیلن هموپلیمر شکل خود را به خوبی حفظ می‌کنند.
 • قابلیت عایق بود قوی: مقاومت الکتریکی بالای گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر باعث شده است تا برای استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی مناسب باشد.

از دیگر ویژگی‌های پ پ نساجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چگالی کم (0.9 تا 0.91 گرم بر سانتی‌متر مکعب)
 • مقاومت دمایی بالایی (دمای ذوب ۱۶۰-۱۷۰ درجه سانتی‌گراد)
 • شفافیت بالا
 • صلبیت بالا
 • مقاومت تخریبی در برابر تنش‌های محیطی

کاربرد گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر

گرانول پ پ هموپلیمر نوعی ترکیب پلیمری است که نسبتاً سختی و دوام کمتری دارد. به طور معمول، این ماده پلیمری فقط از مونومرهای پلی پروپیلن به شکل جامد کریستالی نیمه جامد تشکیل شده است. پلی پروپیلن هموپلیمر عمدتاً در بسته بندی، منسوجات، مراقبت‌های بهداشتی، لوله‌ها، خودروسازی و کاربردهای الکتریکی مفید است.

هنگامی که خواص پلی پروپیلن هموپلیمر را در نظر می‌گیریم، می‌بینیم که این پلیمر نسبت استحکام به وزن بالایی دارد و در مقایسه با کوپلیمر سفت‌تر و قوی‌تر است. علاوه بر این، این محصول مقاومت شیمیایی و جوش پذیری خوبی از خود نشان می‌دهد که باعث شده است تا به ماده‌ای مناسب برای بسیاری از سازه‌های مقاوم در برابر خوردگی تبدیل شود.

پلی پروپیلن هموپلیمر در مقایسه با کوپلیمر از نسبت استحکام به وزن بالاتر، ماندگاری بهتر و سفتی مواد بیشتری برخوردار است. این گرانول برای کاربردهایی که به مقاومت خوب در برابر ضربه، خوردگی و مواد شیمیایی، جوش پذیری و فرآیند پذیری خوب یا مطابقت استاندارد با مواد غذایی نیاز دارند، مناسب است.

قیمت گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر

قیمت گرانول پ پ نساجی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال، قیمت جهانی مواد نفتی در قیمت پلیمرهای تاثیر مستقیم می‌گذارد. از فاکتورهای مهم در لیست قیمت پ پ هموپلیمر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت مواد نفتی
 • کیفیت مواد اولیه
 • هزینه‌های تولید
 • هزینه‌های نیروی انسانی
 • میزان عرضه و تقاضا

کلام آخر

با خرید گرانول پلی پروپیلن هموپلیمر می‌توانید محصولات پلاستیکی مورد نیاز بازار را تولید کنید. همچنین این نوع پلی پروپیلن در صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا ویژگی‌ها و خواص منحصر به فردی دارد. مهم است که در زمان خرید به اعتبار تامین کننده و خدماتی که ارائه می‌دهد دقت زیادی داشته باشید. گرانول باکیفیت می‌تواند منجر به تولید محصولات مرغوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست