برای تولید محصولات پلاستیکی در صنعت تزریق پلاستیک از گرانول‌های تزریقی استفاده می‌شود که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. گرانول تزریقی نوعی از پلیمر است که ویژگی‌هایی مشابه با ویژگی‌های مواد اولیه خود دارد و تنها تفاوت آن حالت ساچمه‌ای شکل آن است. گرانول‌ها به دلیل شکلی که دارند به افزایش سرعت و بهبود فرآیند تولیدات کمک می‌کنند. به همین دلیل برای تولید محصولات پلاستیکی به روش تزریقی از گرانول تزریقی استفاده می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با این گرانول و خصوصیات آن آشنا کنیم. پس همراه ما باشید.

خرید گرانول تزریقی

آشنایی با گرانول تزریقی

گرانول‌ها حالتی از پلیمر هستند که استفاده از آن برای تولید محصولات پلاستیکی مزایا بیشتری نسبت به حالت پودری به همراه دارد. گرانول‌ها در انواع مختلف وارد بازار می‌شوند که وابسته به عواملی چون کاربرد، روش تولید، ترکیب شیمیایی، ساختار پلیمری و… نام گذاری و شناخته می‌شوند. گرانول تزریقی، گرانولی است که از آن برای تولید محصولات به روش قالب گیری تزریقی استفاده می‌شود. گرانول‌ تزریقی با توجه به مواد اولیه پلیمری در انواع گوناگونی وارد بازار می‌شود که شما باید با در نظر گرفتن ویژگی‌های هر یک، آن‌ها را برای تولید محصولات خود به کار ببرید.

انواع گرانول تزریقی

برای خرید گرانول تزریقی شناخت انواع آن امری ضروری است. زیرا شما باید با توجه به ویژگی‌های محصول تولیدی خود، گرانولی را انتخاب کنید که سازگاری کافی با محصول را داشته باشد. بنابراین به موارد زیر توجه کنید تا در هنگام خرید گرانول تزریقی دچار سردرگمی نشوید.

گرانول پلی اتیلن تزریقی

این گرانول گرید تزریق از مواد اولیه درجه یک تهیه می‌شوند و کاربرد بسیار گسترده‌ای در صنایع دارند. برای تولید گرانول پلی اتیلن از پودر پلی اتیلن استفاده می‌شود که با توجه به خواص منحصر به فرد، هزینه بالایی دارد. اگر برای خرید گرانول تزریقی پلی اتیلن بودجه کمتری دارید، می‌توانید از انواع بازیافتی آن استفاده کنید که کیفیت پایین‌تری نسبت به گرانول‌های نو دارند. گرانول‌های بازیافتی برای تولید محصولات غیر حساس گزینه مناسبی هستند و تا حد زیادی از صرف هزینه زیاد برای تولیدات جلوگیری می‌کنند. در نتیجه تولید کنندگان می‌توانند محصولاتی با هزینه پایین تر وارد بازار کنند و مشتریان زیادی جذب کنند. گرانول پلی اتیلن تزریقی خود در دو نوع پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن سبک وارد بازار می‌شود که به شرح زیر شناخته می‌شوند.

گرانول پلی اتیلن سنگین تزریقی

گرانول سنگین تزریقی از وزن مولکولی بالا برخوردار است که در کنار وجود ویژگی‌هایی چون سختی بالا، مقاومت شیمیایی، نفوذپذیری پایین و…، کاربرد گسترده‌ای در تولید محصولات پلاستیکی دارد. از این گرانول گرید تزریق می‌توان به صورت عمده برای تولید نوار جهت دار، کیسه بافته شده، لوله‌ها، فیلم‌ها، ظروف صنعتی حجیم و… استفاده نمود.

گرانول پلی اتیلن سبک تزریقی

برای تولید این نوع گرانول از شرایطی با فشار پایین استفاده می‌شود که این گرید به دلیل دانسیته کم، چگالی پایین و شاخه جانبی کوتاه، از خواصی چون مقاومت کششی و انعطاف پذیری بالا برخوردار هستند. به دلیل وجود این ویژگی‌ها در این گرانول تزریقی، معمولا از آن برای تولید فیلم‌های پلی اتیلنی، نایلون و نایلکس، بسته بندی مواد و… استفاده می‌شود.

گرانول پلی پروپیلن تزریقی

این گرانول تزریقی قابلیت تغییر به شکل‌های مختلفی از محصولات تولیدی را دارد. وزن سبک در کنار قیمت پایین گرانول پلی پروپیلن تزریقی باعث شده است که از آن به صورت گسترده در صنعت بسته بندی استفاده شود. علاوه بر آن این گرانول تزریقی در تولید اسباب بازی پلاستیکی، بطری نوشیدنی‌ها، لوله‌های انتقال، تجهیزات پزشکی و…، هم کاربرد دارد.

پلی کربنات

این ماده به دلیل شفافیت و امکان انتقال نور یکی دیگر از انواع گرانول تزریقی است که می‌توان از آن برای تولید محصولات مختلف در صنایع زیر استفاده کرد. اما باید این مسئله را در نظر بگیرید که این گرانول در برابر ضربه ضعیف است و احتمال ترک خوردگی بالایی دارد.

    • چراغ خودروها
    • قطعات پلاستیکی لوازم خانگی
    • تجهیزات پزشکی
    • محصولات با مصرف عمومی

علاوه بر این مواد اولیه، برای تولید گرانول تزریقی می‌توان به موادی چون پلی استایرن ،ABS، PEI، Nylon و… اشاره کرد که به دلیل وجود ویژگی‌های منحصر به فرد در تولید گستره وسیعی از محصولات پلاستیکی کاربرد دارند.

قیمت گرانول تزریقی

برای خرید گرانول تزریقی به عوامل مختلفی توجه می‌شود که معمولا یکی از مهم‌ترین آن‌ها قیمت است. قیمت یک محصول به شرایط مختلف وابسته است که شما باید با در نظر گرفتن مواد اولیه و شرایط و روش تولید، قیمت این محصول را بسنجید. معمولا تولید کنندگان، قیمت گرانول تزریقی تولیدی را با توجه به میزان کیفیت مواد اولیه، پیشرفته بودن دستگاه و روش‌های تولید اعلام می‌کنند که این قیمت به صورت روزانه با توجه به قیمت مواد اولیه آن در بازار جهانی تعیین می‌شود. بهتر است برای اطلاع از قیمت گرانول تزریقی قیمت مواد اولیه آن در بازار جهانی را جویا شوید و با در نظر گرفتن خدمات هر تولید کننده، قیمت مناسب آن را بسنجید.

خرید گرانول تزریقی

برای خرید گرانول تزریقی باید در ابتدا اطلاعات کاملی از انواع این گرانول داشته باشید که ما در این مقاله به بررسی آن پرداختیم. حال با در نظر گرفتن کیفیت مواد اولیه و نوع آن برای خرید گرانول اقدام کنید. از مهم ترین نکاتی که باید در خرید گرانول تزریقی به آن توجه شود، سازگاری گرانول با محصول تولیدی و کیفیت آن است. در صورتی که محصولات تولیدی شما، از گروه نگهدارنده مواد غذایی، بهداشتی و حساس نیستند، می‌توانید گرانول‌ تزریقی بازیافتی تهیه کنید که به میزان زیادی از هزینه تولیدات می‌کاهد. اما اگر به دنبال تولید محصولات مرغوب، باکیفیت و استاندارد بالا هستید، گرانول‌های نو در انواع مختلف وارد بازار  می‌شوند که می‌توانید با توجه به نیاز خود، انواع آن را تهیه کنید. به خاطر داشته باشید که تولید کنندگان با توجه به وجود دستگاه‌های متنوع و شیوه‌های گوناگون، گرانول‌هایی با سطح کیفیت متفاوت وارد بازار می‌کنند. بنابراین پیش از خرید از معتبر بودن تولیدکننده اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی

گرانول گرید تزریق از گرانول‌های پرمصرفی است که برای تولید محصولات پلاستیکی به روش قالب گیری تزریقی کاربرد دارد. این گرانول از پلیمرهای مختلفی چون پلی اتیلن، پلی کربنات، پلی پروپیلن و… تهیه می‌شود که هر کدام از آن‌ها با توجه به خصوصیات منحصر به فرد خود برای تولید محصولات مختلف کاربرد دارند. ما در این مقاله به بررسی کاربردهای هر یک پرداختیم تا شما در خرید گرانول تزریقی سازگار با محصولات تولیدی خود دچار گمراهی نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست